Petlas’ın ürettiği çevreye duyarlı “ProGreen” lastikler verimliliği ile öne çıkıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tüketiciler, çevre dostu ve yenilikçi ürünlere daha fazla yöneliyor. Araç lastikleri de bu konuda bir istisna değil. Araç sahipleri artık enerji verimliliği yüksek lastikleri tercih ediyor. Lastik üreticisi olan Petlas da çevre dostu “ProGreen” lastikleri ile otomobil ve kamyon-otobüs sınıfları için düşük yakıt tüketimi imkânı sunuyor. ‘Ekolojik lastikler’ olarak da tanımlanan lastiklerle aynı mesafede daha az miktarda yakıt harcanıyor.

Lastik üreticileri son yıllarda yeşil dostu ve yakıt tasarrufuna yardımcı olan lastik üretimine daha fazla önem vermeye başladı. İlk olarak daha çok hibrid araçlarda kullanılan, enerji tasarrufu sağlayan çevreci lastikler, artık her araç sınıfı ve segmenti için kolaylıkla bulunabiliyor. Hem yakıt tasarrufu sağlayan hem de doğa dostu yapısı sayesinde kullanıcıların karbon ayak izini azaltmasına yardımcı olan bu lastikler, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için de tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Uzmanlar da temiz çevre, düşük yakıt tüketimi için enerji sınıfı lastik kullanılmasını tavsiye ediyor.

Petlas’ın mühendislerinin son teknoloji ile ürettiği çevreye duyarlı “ProGreen” lastikler, optimize edilmiş desen tasarımları, dayanıklı yapıları sayesinde yol tutuşundan ve sürüş keyfinden ödün vermeden düşük dönme direnci oluşturuyor. Düzensiz aşınmaya karşı da direnç sağlayarak, asfalt zeminde dengeli sürüş, mükemmel konfor ve üstün manevra kabiliyeti sunuyor. Uzun kullanım ömrüne sahip ekolojik lastikler, iç sürtünmeyi azaltıp düşük dönme direncine imkan sağlayarak, aracın hareketi esnasında harcanan enerji miktarını minimuma indiriyor ve böylece yakıt tasarrufu sağlıyor.